3. ročník MDFF Děcka, poče si hrač 

30. května 2015

PROGRAM FESTIVALU               

sobota 30. května 2015

14.00 hod. - přijetí zástupců zúčastněných souborů na pódiu

14.10 - 17.30 hod. - festivalový program na pódiu u Ptačího vrchu - v programu se představí dětské folklorní soubory .

od 18.00 hod. - společný večer všech zúčastněných souborů v zahradě Střediska volného času...

Účast dalších souborů v jednání... 

 ÚČINKUJÍCÍ SOUBORY   

Zespół Pieśni i Tańca Mała Strzecha z Raciborza, Polsko

Soubor pracuje při Ratibořském centru kultury od roku 1996, členskou základnu tvoří děti a mládež ve věku od 6-ti do 16-ti let. Soubor se zabývá převážně udržováním a prezentací tanců a zvyků z Ratiobořska, ve svém repertoáru má však také tance z jiných etnografických regionů Polska

více informací o souboru zde

Detský folklórny súbor Pramienok z Liptovského Mikuláše, Slovensko

DFS Pramienok má v Liptovskom Mikuláši už dlhú históriu. Založila ho Ing. Marianna Nahálková a vedie ho doteraz. Pre našich žiakov zabezpečuje tanečnú prax v ľudovom oddelení na prvom stupni.

více informací o souboru zde

Dětský folklorní soubor Hlubinka, Ostrava

Folklorní soubor HLUBINKA vznikl v 60. letech minulého století při domě kultury Dolu Hlubina v Ostravě. Od r. 1992 působí pod vedením Kateřiny Macečkové při Lidové konzervatoři a Múzické škole v Ostravě-Přívoze. Dětský soubor je součástí občanského sdružení - Souboru lidových písní a tanců Hlubina. V celém kolektivu tančí děti od 4 do 16 let. Práce s dětmi je zaměřena na zpracování lidových her, zvykoslovného, tanečního a písňového materiálu severovýchodní Moravy - folklorních regionů Slezska a Lašska.

více informací o souboru zde

Moravský dětský folklórní soubor Holúbek, Ostrava

Holúbek zpracovává tance, písně a zvykosloví z oblasti nížinného Lašska, Valašsko-lašského pomezí a severního Valašska. Po 20 úspěšných letech si vydobyl ve folklórním světě své stálé místo. V Holúbku najdou náplň svého volného času děti od 3 do 16 let...

více informací o souboru zde

Dětský folklórní soubor Maleníček, Lipník nad Bečvou

Lipenský dětský soubor Maleníček propaguje záhorskou lidovou kulturu od roku 1983, kdy byl založen. Děti reprezentují své město na řadě foklorních festivalů a na mnoha vystoupeních v okolních dědinách Moravské brány. Nejvíce vystupují v samotném Lipníku nad Bečvou, kde předvádějí tradice a zvyky v jednotlivých ročních obdobích.

Cimbálová muzika ZUŠ Háj ve Slezsku

Cimbálová muzika při ZUŠ Háji ve Slezsku vznikla v roce 1998 z iniciativy tehdejší paní ředitelky. Muziku tvoří žácí místní umělecké školy a přilehlých poboček. Celkem v krátké době se zapsala nejen do povědomí posluchačů blízkého okolí Háje, ale také celého okresu a dnes už i posluchačů jak na celostátních tak zahraničních folklórních festivalech.(Opava, Ostrava, Rožnov p. Radhoštěm,… Polsko, Itálie, Rakousko…) V dnešní době vychovává 3. generaci mladých muzikantů.

více informací o muzice zde

Cimbálové muziky ZUŠ V. Kálika v Opavě a Střediska volné času Opava

více informací o souboru zde

 

Domácí folklorní soubor Úsměv