7. ročník MDFF Děcka, poče se hrač  

 

1. června 2019

PROGRAM FESTIVALU               

13.00 hod. - zahájení festivalu

14.00 hod. - přijetí zástupců zúčastněných souborů na pódiu

14.10 - 17.30 hod. - festivalový program na pódiu  - v programu se představí dětské folklorní soubory Mala Strzecha z polské Ratiboře, Cindruška ze slovenkého Liptovského Hrádku, Brněnský Valášek, Burianky z Bolatic, Úsměv z Opavy a cimbálové muziky SVČ a ZUŠ Opava.

 

 ÚČINKUJÍCÍ SOUBORY   

Detský folklórny súbor Cindruška, Liptovský Hrádok, Slovensko

Detský folklórny súbor Cindruška vznikol v lete 2008 s cieľom uchovať, interpretovať ľudové zvyky a tradície regiónu Liptov. Spoznávať hudobný a tanečný folklór aj iných regiónov Slovenska. Viesť deti, mladých ľudí k úcte ku kultúrnemu dedičstvu v prostredí, v ktorom žijú. Súbor vznikol z iniciatívy rodičov malých tanečníkov, ktorí sa aj naďalej aktívne zapájajú do jeho činnosti spoluprácou pri príprave krojov, organizačnom zabezpečení vystúpení, napomáhajú pri tvorbe programu a smerovaní súboru. DFS Cindruška úzko spolupracuje so Základnou umeleckou školou v Liptovskom Hrádku, a poskytuje pre „súboristov“ - žiakov školy tanečnú prax formou verejných vystúpení.

více informací o souboru zde a na 

Zespół Pieśni i Tańca Mała Strzecha z Raciborza, Polsko

Soubor pracuje při Ratibořském centru kultury od roku 1996, členskou základnu tvoří děti a mládež ve věku od 6-ti do 16-ti let. Soubor se zabývá převážně udržováním a prezentací tanců a zvyků z Ratiobořska, ve svém repertoáru má však také tance z jiných etnografických regionů Polska

více informací o souboru zde a na 

Dětský národopisný soubor Brněnský Valášek, Brno

Brněnský Valášek působí v Brně od roku 1975. Zpracovává folklór oblasti severní Moravy – Valašska a snaží se předávat svým členům tance, písně a zvyky, které do prostředí jihomoravské metropole přinesli rodáci z Valašska minulých stoletích. Za dobu svého působení dnes stošedesátičlenný soubor vychoval řadu tanečníků, muzikantů i zpěváků. Dnes jsou členové ve věku od 4 let až po dospělé rozděleni do 6 tanečních skupin, soubor má tři cimbálové muziky. Po celou dobu své existence je Brněnský Valášek živou součástí kulturního dění v Brně.

více informací o souboru zde a na 

Dětský folklorní soubor Burianky z Bolatic

Foklorní soubor Burianky působí v Bolaticích již několik desítek let. Burianky byly nejdříve tvořeny jen ženami, poté k nim přibyly jejich děti a dnes je to zcela dětský soubor. Za dobu své existence se v něm vystřídalo mnoho členů. Burianky se představují nejen domácímu publiku, ale i na různých místech v republice. Hlučínský folklor i naši obec jsme úspěšně reprezentovali také v zahraničí.

více informací o souboru zde

Cimbálové muziky ZUŠ V. Kálika v Opavě

více informací o souboru zde

 

Domácí folklorní soubor Úsměv

Soubor Úsměv se zabývá prezentací lidového umění z regionu Opavského Slezska, proto také vystupuje v rekonstruovaných krojích z okolí Opavy. pravidelně spolupracuje s odborníky, kteří se tímto regionem zabývali a zabývají. Při vystoupeních soubor doprovází především cimbálová muzika ZUŠ V. Kálika v Opavě, pod vedením Romana Kubaly, příležitostně pak cimbálová muzika Gizdi z Opavy. Soubor Úsměv má za sebou vystoupení na různých festivalech a přehlídkách doma i v zahraničí. 

více informací o souboru zde a na