Chdoníčky k domovu 2010 - 25. ročník

10. - 12. září 2010

PROGRAM FESTIVALU

pátek 10. září

10.00 hod. - vystoupení zahraničních souborů v opavských základních školách 

16.00 - 20.00 hod. - festivalový program na Dolním náměstí. V programu se představí

sobota 11. září

9.00 hod. - průvod městem všech zúčastněných souborů (Ptačí vrch, Ostrožná ul., Dolní náměstí)

10.00 - 12.00 hod. - festivalový program na Dolním náměstí. V programu se představí

16.00 hod. - festivalový program v příjemném prostředí zahrady Střediska volného času Opava (Husova ul.). V programu se představí představí domácí a zahraniční soubory....

V průběhu akce bude zajištěno folklorní občerstveni, nebude chybět ani burčák...

neděle 12. září

16.00 hod. - Obecní dům                         

 ÚČINKUJÍCÍ SOUBORY        fotogalerie

ZPiT  H A L K A, Lubliniec, Polsko

více informací o souboru zde

Rusavjan z Rusavy

Valašský krúžek Rusavjan vznikl v roce 1976. Ve svém repertoáru vychází především z folklórního odkazu valašské dědiny Rusavy, ale využívá i materiálů z jiných částí Valašska. Posláním souboru spočívá v zachovávání kultury obce Rusava a tradic folklóru na Rusavě...

více informací o souboru zde

Detský folklórný súbor Turiec z Martina, Slovensko

Nie je náhoda, že v meste s takými kultúrnymi tradíciami, ako je Martin, úspešne pracuje Detský folklórny súbor TURIEC. Jeho zakladateľmi sú bývalí tanečníci FS TURIEC Božena Kočalková, Šárka Zubercová a Ján Linceni. Od jeho založenia, v septembri 1982, sa repertoár detského folkórneho súboru sústreďuje na zvyky a obyčaje, hry, tance a piesne regiónu Turiec.

více informací o souboru zde

Šmykňa z Ostravy

Soubor od svého založení zpracovává výhradně slovenské lidové písně a tance řady regiónů - Terchová, Liptov, Myjava, Horehronie, Podpoľanie, Gemer, Šariš, Spiš a Zemplín. Po rozdělení Československa byl vlastně prvním folklórním zástupcem národnostní menšiny Slováků na severní Moravě.

více informací o souboru zde

Cimbálová muzika ZUŠ Háj ve Slezsku

Cimbálovou muziku založili v roce 1998 manželé Vašíčkovi. Po odchodu Hany Vašíčkové na mateřskou dovolenou převzala přípravu houslistů Jitka Klapetková. Pavel Vašíček zpočátku hrál se souborem na cimbál, ale dnes již vychoval své žáky. Cimbálová muzika se v krátké době zapsala do povědomí posluchačů blízkého okolí Háje, ale také celého okresu a dnes už i posluchačů na celostátních festivalech.

více informací o muzice zde

 

Opavští hudci

Cimbálová muzika Opavští hudci vznikla v roce 1983 při Městském domě kultury Petra Bezruče v Opavě. Základem našeho repertoáru jsou lidové písně a doprovody k tancům z Opavska a nyní také z Těšínského Slezska. Kromě písní z tohoto regionu hrají Opavští hudci také písně z jížní Moravy, převážně ze Slovácka, Kopanic, dále Valašska, ale i Slovenska. 

více informací o muzice zde

Chlapecké cimbálové muziky ZUŠ V. Kálika v Opavě

více informací o souboru zde

 

Domácí folklorní soubory Úsměv, Vrtek a Ischias