4. ročník MDFF Děcka, poče se hrač 

4. června 2016, Městské sady - Opavský Den dětí

PROGRAM FESTIVALU               

13.00 hod. - zahájení festivalu - první část programu

14.00 hod. - přijetí zástupců zúčastněných souborů na pódiu

14.10 - 17.30 hod. - festivalový program - v programu se představí dětské folklorní soubory Przygoda z polského Rybniku, Pramienok z Liptovského Mikuláše, Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm, Kobeřánek z Kobeřic, Burianky z Bolatic, Malá Bejatka ze Štítiny, domácí Úsměv a Zpívánky, cimbálová muzika ZUŠ Háj ve Slezsku a cimbálové muziky ZUŠ V. Kálika a SVČ Opava. 

od 18.00 hod. - společný večer všech zúčastněných souborů v zahradě Střediska volného času...

 ÚČINKUJÍCÍ SOUBORY   

Zespół Tańca Ludowego Przygoda z Rybnika, Polsko

Soubor Przygoda pracuje při středisku Pracy Pozaszkolnej w Rybniku. V roce 1972 soubor založila paní Renata Hupka, nyní soubor vede pani Anita Geratowską (dcera zakladatelky souboru). V této době má soubor v různých věkových kategoriích cca  650 dětí ve věku od 3 let... Ve svém repertoáru má soubor tance národní, ale také z jednotlivých regiónů Polska.

více informací o souboru zde

Detský folklórny súbor Pramienok z Liptovského Mikuláše, Slovensko

DFS Pramienok má v Liptovskom Mikuláši už dlhú históriu. Založila ho Ing. Marianna Nahálková a vedie ho doteraz. Pre našich žiakov zabezpečuje tanečnú prax v ľudovom oddelení na prvom stupni.

více informací o souboru zde

Dětský folklorní soubor Sedmikvítek, Frenštát pod Radhoštěm

V Sedmikvítku tancují také děti, a to ve dvou skupinách. V první skupině jsou děti mladší, které se formou říkanek, písniček a her učí základním tanečním dovednostem. Starší děti z druhé skupiny pak dále své schopnosti rozvíjejí, zvládají už složitější taneční kroky, ale nepřestávají si při tom hrát. Správný tanečník ve valašském souboru by měl umět nejen tančit, ale i zpívat, část nácviků proto vždy patří i zpěvu. Snahou vedoucích je, aby jejich svěřenci znali co nejvíce valašských písniček, ne jen ty, které zpívají v pásmu při vystoupeních.

více o souboru zde

 

Dětský folklorní soubor Kobeřánek, Kobeřice

Dětský folklorní soubor pracující při základní a mateřské škole v Kobeřicích.

Dětský folklorní soubor Burianky, Bolatice

Foklorní soubor Burianky působí v Bolaticích již několik desítek let. Burianky byly nejdříve tvořeny jen ženami, poté k nim přibyly jejich děti a dnes je to zcela dětský soubor. Za dobu své existence se v něm vystřídalo mnoho členů.

více o souboru zde

Dětský folklorní soubor Malá Bejatka, Štítina

Během existence národopisného souboru Bejatka vznikl i dětský soubor s názvem Malá Bejatka. Tento dětský soubor funguje a vystupuje od roku 1983. V jeho vedení se již vystřídala řada jmen – současnými vedoucími souboru Malá Bejatka jsou Dana Buroňová a Milena Konečná. Soubor má nyní 35 členů - dětí ve věku do 12-ti let. Jejich vystoupení jsou dětsky hravá a roztomilá.

více o souboru zde

Cimbálová muzika ZUŠ Háj ve Slezsku

Cimbálová muzika při ZUŠ Háji ve Slezsku vznikla v roce 1998 z iniciativy tehdejší paní ředitelky. Muziku tvoří žácí místní umělecké školy a přilehlých poboček. Celkem v krátké době se zapsala nejen do povědomí posluchačů blízkého okolí Háje, ale také celého okresu a dnes už i posluchačů jak na celostátních tak zahraničních folklórních festivalech.(Opava, Ostrava, Rožnov p. Radhoštěm,… Polsko, Itálie, Rakousko…) V dnešní době vychovává 3. generaci mladých muzikantů.

více informací o muzice zde

 

Cimbálové muziky ZUŠ V. Kálika v Opavě a Střediska volné času Opava

více informací o souboru zde

 

Domácí folklorní soubor Úsměv