Chodníčky k domovu 2015 - 30. ročník

11. - 12. září 2015          plakát 

PROGRAM FESTIVALU                

pátek 11. září

15.00 hod. - přijetí zástupců zúčastněných souborů představiteli města

16.00 - 20.00 hod. - festivalový program na Dolním náměstí. V programu se představí folklorní soubory ze Slovenska, Polska a jiných regionů ČR. Představí se samozřejmě také domácí folklorní soubory a cimbálové muziky Opavského Slezska. V případě špatného počasí se program uskuteční v pasáži OC Breda & Weinstein.

sobota 12. září

9.00 hod. - průvod městem všech zúčastněných souborů (Ptačí vrch, Ostrožná ul., Dolní náměstí)

9.30 - 12.30 hod. - festivalový program na Dolním náměstí. V programu se představí domácí a zahraniční folklorní soubory... V případě špatného počasí se program uskuteční v pasáži OC Breda & Weinstein.

15.00 hod. - festivalový program v příjemném prostředí zahrady Střediska volného času Opava (Jaselská ul.). V programu se představí domácí a zahraniční soubory...

V průběhu akce bude zajištěno folklorní občerstveni...

 

 ÚČINKUJÍCÍ SOUBORY     - postupně doplňujeme :-)

Folklorný súbor Váh z Púchova, Slovensko

Základom tvorby súboru je spracovanie folklóru Stredného Považia, ale repertoár je doplnený i choreografiami z ostatných regiónov Slovenska. Aj FS Váh sa môže pochváliť, že niekoľko jeho už bývalých členov sa podarilo presadiť i v takých súboroch ako je Železiar, či dokonca SĽUK a VUS Ondráš.

více informací o souboru zde

Zespół Regionalny Pieśni i Tańca "Cepelia Fil-Wilamowice", Polsko

Folklorní soubor Cepelia Fil-Wilamaowice je specifickým prvkem polské kultury. Prezentuje folklor, především však unikátní wilamowské kroje a písně v originálním wilamowském nářečí. Ve dvou věkových skupinách tančí a zpívá přibližně 55 osob...

více informací o souboru zde

Folklorní soubor Javorník Brno

Javorník Brno sdružuje milovníky lidové hudby a tance do folklorního souboru, který funguje již od roku 1950. Za tu dobu jich na mnoha místech po celé Evropě hrálo a tančilo přes čtyři stovky. Těch aktivních je v současnosti kolem čtyřiceti.

více informací o souboru zde

Folklorní soubor písní a tanců Jiskra z Plzně

Soubor písní a tanců JISKRA vznikl v roce 1958 v Plzni. V současné době je tvořen 3 složkami - taneční, pěveckou a hudební, celkem 40 členy. Od počátku svého působení se věnuje zpracování a interpretaci folkloru jihozápadních Čech, především rozsáhlých národopisných oblastí Plzeňsko, Chodsko a Žinkovsko.

více informací o souboru zde

Národopisný soubor Bejatka, Štítina

Soubor Bejatka ve svých písních, vyprávěních i tancích reprezentuje opavský folklór a jeho nářečí a čerpá především z odkazu regionální spisovatelky a sběratelky Ludmily Hořké...

více informací o souboru zde

Národopisný soubor Srubek, Štěpánkovice

Soubor Srubek svou činností a vystoupeními na různých folklorních a společenských akcích nejen na Opavsku udržuje a šíří písně a tance Hlučínska...

více informací o souboru zde

Cimbálová muzika ZUŠ Háj ve Slezsku

Cimbálovou muziku založili v roce 1998 manželé Vašíčkovi. Po odchodu Hany Vašíčkové na mateřskou dovolenou převzala přípravu houslistů Jitka Klapetková. Pavel Vašíček zpočátku hrál se souborem na cimbál, ale dnes již vychoval své žáky. Cimbálová muzika se v krátké době zapsala do povědomí posluchačů blízkého okolí Háje, ale také celého okresu a dnes už i posluchačů na celostátních festivalech.

více informací o muzice zde

Cimbálové muziky SVČ Opava a ZUŠ V. Kálika v Opavě

více informací o souboru zde

 

Domácí folklorní soubory Úsměv, Vrtek a Ischias